Share it with your friends Like

Thanks! Share it with your friends!

Close

Když si dnes do životopisu uvedete, že ovládáte machine learning, hned zdvojnásobíte svoji cenu na trhu. Pokud založíte startup-up postavený na technologiích umělé inteligence, máte investici téměř jistou. To proto, že machine learning je téměř vše řešící technologie hraničící s magií, které rozumí jen pár vyvolených, matematicky nadaných, géniů. A nebo je to celé mnohem jednodušší?

V přednášce se pokusím demystifikovat jednu podoblast umělé inteligence, jejíž výsledky vytváří zdání, že se dnešní umělá inteligence téměř vyrovná té lidské. Onou podoblastí jsou generativní modely postavené na hlubokých neuronových sítích, které jsou schopny kreativní činnosti jako malování obrazů, psaní básní nebo skládání hudby.

Jiří Materna je specialista na strojové učení s více než deseti lety zkušeností s jeho aplikacemi v průmyslu. Mezi lety 2008 a 2017 pracoval ve společnosti Seznam.cz, z toho posledních 7 let jako vedoucí výzkumného oddělení. Nyní je volné noze a nabízí vývoj machine learning řešení na míru. Je to zakladatel a spoluorganizátor konference Machine Learning Prague, jedné z největších konferencí zaměřených na aplikace strojového učení v Evropě, zakladatel a lektor Machine Learning College, vzdělávacího programu pro získání praktických dovedností v oblasti strojového učení a umělé inteligence, technologický mentor ve StartupYardu a autor prvního českého blogu o strojovém učení www.mlguru.com. Mezi jeho odborné zájmy patří strojové učení, zpracování přirozeného jazyka, information retrieval, statistika a obecně řešení těžkých problémů z oblasti informatiky s aplikacemi v běžném životě.

Buy/Stream:

Comments

Write a comment

*

DARPA SUPERHIT 2021 Play Now!Close

DARPA SUPERHIT 2021

(StoneBridge Mix)

Play Now!

×